2018. november 2., péntek

Új csodás fecskefarkú pillangófaj a Fidzsi szigetek erdeiből

2017-ben Greg Kerr ornitológus a Fidzsi-szigetek Vanua Levu nevű tagján tartozkódott és a közeli erdőben fényképezte a természetet. A ténykedése közben kiszúrt egy különös pillangót és lenyomta a gombot. Hiába próbált rájönni a fényképen látható pillangó kilétére, ezért szétküldte néhány szakértőnek a fényképet. Ők zavarba jöttek, mikor nem tudták hova besorolni a pillangót semmilyen ismert faj mutáns egyedének. John Tennent, az oxfordi egyetem rovarszakértője, aki 25 éves pályafutása alatt több pillangó faj és alfaj felfedezett a Salamon szigeteken és Új-Guineában,  végül elutazott a helyszínre.


Ez azért is figyelemreméltó eredmény a tudományos közösség egybehangzó véleménye szerint, mert egy olyan helyen találtak rá a mintapéldányra, amely állatvilága a zoológia számára már felderítettnek számított, bár ez nem annyira meglepő, a Varanus bitawa nevű gyümölcsevő két méteres varánuszfajt 2009-ben fedezték fel a Fülöp-szigetek legnépesebb tagján, Luzon szigetének hegyvidéki erdeiben.


Az új pillangófajnál is ez a helyzet, mivel az élőhelye egy 250 méterrel a tengerszint felett található erdő, amely nehezen megközelíthető. Ebben a térségben még két fecskefarkú pillangófaj él, de a tudósok egybehangzó véleménye szerint a Papilio natewa tudományos nevet kapó pillangóféle a legpompázatosabb a térségben.

Forrás: Science Daily

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.