Meglepő módon fedezték fel az ezüstboa, tudományos nevén Chilabothrus argentum típusfaját a Harvard Egyetem tudósai a Bahamákhoz tartozó Conception szigeten. Az állat rámászott az expedíció vezetőjének Dr. Graham Reynolds fejére, mikor az aludt. A férfi azonnal felriadt, felébresztve az egész csapatot. A felfedezés 2015. októberében történt.
Az elfogott állatba nyomkövető chipet helyeztek el és visszaengedték a vadonba. Az állatról a genetikai vizsgálatok alapján derült ki, hogy egy teljesen új faj. Robert Henderson, a Milwaukee Természettudományi Múzeum óriáskígyó szakértője szerint ritkán fedeznek fel új kígyófajokat, és annak az esélye, hogy új óriáskígyó fajt fedezzenek fel elenyésző. Az ezüstboa az egy méteres hosszúságot is eléri. Nevét egy részt jellegzetes, ezüstös színéről kapta, másrészt arról, hogy az első példány a menekülése közben egy ezüstpálmára mászott fel.
A fiatal ezüstboa éppen egy madarat ejt el. Dr. Graham Reynolds fényképe |
Az ezüstboa csak is a Conception szigeten őshonos. Táplálékát kis emlősök és madarak adják. Azonban a frissen felfedezett faj kritikusan veszélyeztetett. Létét a szigeten vadászó, elvadult macskák fenyegetik.
A felfedezése után azonnal felkerült a veszélyeztetett állatfajok Vörös Listájára. A Chilabratus (újabban Epicrates) genusba tartozó fajok elterjedtek Dél és Közép-Amerikában, valamint a Nyugat-Indiai szigetvilágban.
Forrás: The Guardian
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.